Parafialny Zespół Caritas - ul. Kościelna 31 (Dom Katechetyczny) czynne: środa od g.14,00 - 16,00. telefonu nie ma.

W połowie maja br., Serbię, Bośnię i Hercegowinę nawiedziły powodzie. Poszkodowanych zostało ponad  1,5 miliona osób. Z powodu wysokich temperatur rośnie zagrożenie epidemiologiczne. W obecnej chwili brakuje podstawowych środków do życia: wody, żywności, leków. Caritas organizuje zbiórkę darów rzeczowych dla powodzian. Dary można przynieść do siedziby P. Z. Caritas w Domu katechetycznym przy ul. Kościelnej.  Potrzebne są rzeczy nowe i nieużywane: chemia gospodarcza i środki higieny osobistej; żywność o długim terminie trwałości niewymagająca warunków chłodniczych. Zebrane dary w lipcu zostaną przekazane mieszkańcom miasta Doboj w Bośni i Hercegowinie.