Ogłoszenia duszpasterskie na XIX niedzielę zwykłą.

1. Przez okres wakacji w dni powszednie nie ma Mszy św. o godz.630. W niedzielę Msze św. bez zmian. Okazja do spowiedzi w ciągu tygodnia przed każdą Mszą św. Biuro parafialne w okresie wakacji jest czynne: we wtorek i w piątek w godz. od 930 -1030 i od 1600 - 1730. W sprawach pilnych możliwy jest kontakt z księdzem po Mszy św.

2. W tym tygodniu w liturgii: - we wtorek przypada wspomnienie Św. Maksymiliana Marii Kolbego; - w środę uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. będą sprawowane tak, jak w niedzielę. Msza św. w intencji Ojczyzny będzie o godz.13,00. Podczas każdej Mszy św. będzie poświęcenie kwiatów i ziół;- w piątek wspomnienie Św. Jacka; po

Mszy św. wieczornej rozpocznie się modlitewne Jerycho różańcowe. Parafian zachęcamy do włączenia się w modlitwę różańcową podczas adoracji Najświętszego Sakramentu przez 24 godziny w intencjach: Ojczyzny, Kościoła i naszej Parafii.

3. W dniu odpustu parafialnego – 8 września br. w naszej parafii odbędą się Dożynki Archidiecezjalne oraz uroczyście rozpoczniemy czas przygotowań do koronacji obrazu MB z Kałusza. Podczas uroczystości na pl. Barnima, obecna będzie Matka Boża Królowa Korony Polskiej w kopii obrazu. Uroczystość rozpocznie się o godz.10,00 prezentacją wieńców dożynkowych, a Msza św. pod  przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi będzie o godz.12,00.  Po Mszy św. rozpocznie się festyn dożynkowy w rejonie kościoła.

4. W związku z koronacją obrazu MB z Kałusza w 2020 r., zwracam się z prośbą do Wiernych o darowanie na rzecz parafii: obrączek, pierścionków, kolczyków i innych wyrobów ze złota na wykonanie koron dla  MB. Prosimy także o wpisywanie świadectw do „Księgi cudów i łask”.

5. Parafia organizuje Pielgrzymkę do Lichenia, Kalisza i Częstochowy w dniach od 26-29 września 2018 r. Koszt  pielgrzymki wynosi 450 zł – w tym noclegi i posiłki. Zapisy w zakrystii lub w biurze parafii. Przy zapisie przedpłata w kwocie 100 zł. Szczegóły na ogłoszeniu w gablocie.

6. Koło Radio Maryja przy naszej parafii zaprasza na pielgrzymkę do Torunia na uroczystości „Dziękczynienia w Rodzinie” w dniach 31-08 i 01-09 2018 r. tj. piątek i sobota. Koszt pielgrzymki 130 zł.  Zapisy i informacje  p. Krystyna tel. 798-527-051.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, dzisiaj można nabyć tygodniki: „Niedziela” i „Gość Niedzielny” .

8. Serdeczne Bóg zapłać, za wszystkie ofiary składane na potrzeby parafii. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku.

9. Komunikaty Kurii: 1/ „Zapraszamy do udziału w XXVI Pieszej Pielgrzymce ze Szczecina do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu, która odbędzie się w dniach od 23 do 25 sierpnia br. Tegoroczna pielgrzymka wyruszy pod hasłem: „GŁOS MIŁOSIERDZIA - REKOLEKCJE W DRODZE NA 130. ROCZNICĘ URODZIN ORĘDOWNIKA MIŁOSIERDZIA – BŁ. MICHAŁA SOPOĆKI”. Uroczysta inauguracja pielgrzymki nastąpi podczas Mszy Świętej o godz. 7.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na os. Słonecznym w Szczecinie. Zapisów można dokonać za pomocą strony internetowej www.mysliborska.pl lub osobiście w dniach 21 i 22 sierpnia br. w biurze Fundacji Małych Stópek przy kościele pw. św. Jana Ewangelisty na ul. Świętego Ducha 9 w Szczecinie. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej.”

2/„Zapraszamy do udziału w XXX Pieszej Pielgrzymce ze Stargardu do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na os. Słonecznym w Szczecinie, która odbędzie się 15 sierpnia br. Pielgrzymka wyruszy o godz. 4.15 z kościoła pw. NMP Królowej Świata w Stargardzie i zakończy się ok. godz. 13.00 w Sanktuarium uroczystą Mszą Świętą.”

Gryfino 12.08. 2018 r.                                               Proboszcz - Ks. kan. Stanisław Helak