Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

1. Dzisiaj w uroczystość Zesłania Ducha Świętego dzieci naszej parafii o godz.10,00 przystąpią do pierwszej Komunii Świętej. O godz. 15,30 nabożeństwo dziękczynne dla dzieci komunijnych oraz rozdanie pamiątek i wspólne zdjęcie. W Białym tygodniu zapraszamy dzieci komunijne na nabożeństwo majowe i Mszę św. o godz.17,30.

2. W tym tygodniu liturgii przypada: - w poniedziałek uroczystość NMP Matki Kościoła – Głównej Patronki Archidiecezji; - w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; - w sobotę wspomnienie Św. Filipa Nereusza prezbitera oraz Dzień Matki; - następna niedziela to uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

3. Za tydzień, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej o godz. 10,00  Msza św. w Rocznicę I Komunii Świętej. Próba uroczystości rocznicowej w poniedziałek i w czwartek o godz.16,00. Spowiedź dzieci rocznicowych: w piątek od godz. 17,00  i  w sobotę od godz.8,30. Dzieci na Rocznicę przynoszą swoje Pismo Święte.

4. W środę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na „Wieczór poezji Maryjnej z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, przygotowany przez uczniów i nauczycieli Szkoły podst. nr 1.

5. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Sanktuarium MB w Gietrzwałdzie w dniach od 20 do 23 czerwca br. Pielgrzymi nawiedzą również sanktuaria: w Skrzatuszu; w Toruniu (MB i św. Jana Pawła II) w Świetej Lipce i w Stoczku Klasztornym oraz starówkę w Toruniu. Wyjazd 20 czerwca o godz.7,00; powrót 23 czerwca ok. godz.21,00. Koszt pielgrzymki  460 zł. Szczegółowe informacje w gablocie. Zapisy na pielgrzymkę w zakrystii lub w tygodniu w biurze parafii. Przy zapisie zaliczka w kwocie 100 zł.

6. Przy głównym ołtarzu, gdzie jest obraz MB z Kałusza, została wyłożona „Księga cudów i łask”. Prosimy wpisywanie świadectw o łaskach otrzymanych od Boga za wstawiennictwem Matki Bożej. W związku z koronacją Matki Bożej z Kałusza w 2020r. , zwracam się z prośbą do Wiernych o darowiznę na rzecz parafii: obrączek, pierścionków, kolczyków i innych wyrobów ze złota oraz kamieni szlachetnych na wykonanie koron dla Matki Bożej i Pana Jezusa. Każdy przedmiot zostanie opisany imiennie i wpisany do księgi wot ofiarowanych Matce Bożej.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która wyłożona jest pod chórem. Dzisiaj do nabycia są tygodniki: Niedziela i Gość Niedzielny, dla dzieci Mały Gość Niedzielny oraz polskie wydanie L`osservatore Romano.

8. Serdeczne Bóg zapłać, rodzicom dzieci komunijnych za dar ołtarza i za pomoc w przygotowaniu kościoła do uroczystości I Komunii Świętej. Serdeczne Bóg zapłać, za wszelkie ofiary składane na potrzeby parafii.

Gryfino 20.05.2018r.                   Proboszcz - Ks. kan. Stanisław Helak

Msze św. codziennie o godz: 6,30, 9,00 i 18,00. Niedziela.godz: 7,00;8,30;10,00;11,30;13,00;18,00. Nowenna do M.B.N.P w każdą środę o godz.18,00.

Kancelaria Parafialna  jest czynna w poniedziałek i w piątek od godz.9,30- 10,30 oraz od wtorku do czwartku w godz. od 16,00 - 17,00.

30 min. przed Mszą św.