Zazhęcam do codziennej modlitwy o godz.20,30 w intencji o zatrzymanie pandemii, o zdrowie dla chorujących, o pomoc Boga dla służby zdrowia, służb mundurowych i sanitarnych, za sprawujących władzę, o pokój w świecie oraz w intencji opieki Boga dla parafii, diecezji, Polski i świata zakończonej Apelem Jasnogórskim. Od I niedzieli miesiąca kwietnia modlimy się wg papieskiej intencji Apostolstwa Modlitwy: za osoby uzależnione, aby otrzymały pomoc i zostały otoczone opieką.

Róże różańcowe:

1. Róża M.B.N.Pomocy - zelatorka Regina Wronkowska;
2. Róża M.B. Ostrobramskiej - zelatorka Genowefa Gurdała;
3. Róża Świętej Rodziny - zelatorzy Krystyna i Roman Stawiarscy;
4. Róża M.B. Miłosierdzia  - zelatorka
5. 5óża M.B. Wniebowziętej - zelatorka Weronika Ocipińska;
6. Róża N.M.P Niepokalanie Poczętej - zelatorka Lucyna Koczan;
7. Róża M.B. Wspomożenia Wiernych -zelatorka Maria Hermanowska
8. Róża męska Św. Józefa - zelator Ferdynand Tomczyk

****************************************************************************

Intencje papieskie na rok 2020

Szerzenie pokoju na świecie
Módlmy się, aby chrześcijanie, ci, którzy wyznają inne religie, i ludzie dobrej woli szerzyli pokój i sprawiedliwość na świecie.

LUTY
Słuchanie wołania migrantów
Módlmy się, aby krzyk braci migrantów,\ którzy wpadli w ręce pozbawionych skrupułów handlarzy ludzi, był słyszany i brany pod uwagę.

Katolicy w Chinach
Módlmy się, aby Kościół w Chinach trwał w wierności Ewangelii i wzrastał w jedności.

KWIECIEŃ
Wyzwolenie się z uzależnień
Módlmy się, aby wszystkie osoby będące pod wpływem uzależnień uzyskały dobrą pomoc i towarzyszenie.

Za diakonów
Módlmy się, aby diakoni, wierni służbie Słowa i ubogich, byli ożywiającym znakiem dla całego Kościoła.

CZERWIEC
Droga serca
Módlmy się, aby wszyscy, którzy cierpią, znaleźli drogi życia, dając się poruszyć przez Serce Jezusa.

LIPIEC
Nasze rodziny
Módlmy się, by współczesne rodziny były wspierane miłością, szacunkiem i radą.

SIERPIEŃ
Świat ludzi morza
Módlmy się za wszystkie osoby, które pracują i żyją dzięki morzu, w tym marynarzy, rybaków i ich rodziny.

Szanowanie zasobów planety
Módlmy się, aby zasoby planety nie były rozgrabiane, lecz dzielone w sposób sprawiedliwy i pełen szacunku.

Misja świeckich w Kościele
Módlmy się, aby na mocy chrztu wierni świeccy, zwłaszcza kobiety, mieli większy udział w instytucjach odpowiedzialnych za Kościół.

Sztuczna inteligencja
Módlmy się, aby postęp w zakresie robotyki i sztucznej inteligencji zawsze służył istocie ludzkiej.

Za życie modlitwy
Módlmy się, aby nasza osobista relacja z Jezusem Chrystusem żywiła się Słowem Bożym i życiem modlitwy.

Link do strony: Miesięcznik Różaniec

Nr konta 51 1240 3855 1111 0000 4472 1499