Ogłoszenia duszpasterskie na XX niedzielę zwykłą.

1. W okresie wakacji w dni powszednie sprawowane są tylko dwie Msze św.: o godz.8,00 i 18,00. W sobotę Msza św. o godz.18,00 jest już Mszą św. niedzielną. Msze św. w niedzielę bez zmian.

2. W poniedziałek (15.08.) przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. w uroczystość Wniebowzięcia NMP będą sprawowane tak jak w niedzielę, podczas każdej Mszy św. będzie poświęcenie kwiatów, ziół i owoców.

3. W tym tygodniu w liturgii przypada także: - w środę wspomnienie św. Jacka prezb; - w sobotę wspomnienie św. Bernarda op dK;

4. W środę 17 sierpnia po Mszy św. wieczornej rozpocznie się modlitewne Jerycho różańcowe, czyli trwająca 24 godziny modlitwa przed Najświętszym Sakramentem w intencjach: o powołania kapłańskie i zakonne, o Boże błogosławieństwo dla rolników i dobrą pogodę podczas żniw, o pokój w świecie zwłaszcza w Ukrainie, o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii oraz wypełnienie Jasnogórskich ślubów narodu.

5. Parafialny Zespół Caritas prowadzi zbiórkę darów na potrzeby uchodźców wojennych z Ukrainy. Dary przynosimy do zakrystii lub biura parafii.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest wyłożona pod chórem.

7. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby parafii.Odpoczywającym na wakacjach i urlopach życzymy dobrego wypoczynku z Bożym błogosławieństwem.

8. Komunikaty Kurii:

1. Zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce ze Szczecina do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu, która odbędzie się w dniach od 23 do 25 sierpnia br. Inauguracja pielgrzymki nastąpi we wtorek podczas Mszy Świętej o godz. 7.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na os. Słonecznym w Szczecinie. Szczegółowe informacje dotyczące pielgrzymki znajdują się na portalu społecznościowym: www.facebook.com/mysliborska/.

2. „Zapraszamy do udziału w Dożynkach Archidiecezjalnych, które odbędą się w niedzielę, 28 sierpnia, w parafii pw. Św. Jadwigi w Choszcznie. Prezentacja wieńców nastąpi o godz. 13.30. Msza Święta dziękczynna za tegoroczne plony pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi rozpocznie się o godz. 15.15. Zapraszamy wszystkich mieszkańców miast i wiosek, aby wspólnie dziękować Bogu za pracę rolników i chleb oraz prosić o błogosławieństwo dla wszystkich pracujących na roli oraz o urodzaj na polskiej ziemi.” Po zakończeniu Mszy św. rozpocznie się biesiada dożynkowa.

Gryfino 14.08. 2022 r.                 Proboszcz - Ks. kan. Stanisław Helak

Nr konta 51 1240 3855 1111 0000 4472 1499