Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Adwentu.       

1. Wszystkich Parafian zachęcamy do udziału w „Mszach świętych Roratnich” codziennie o godz.6,30Prosimy o przychodzenie z lampionem adwentowym.

2. Dzisiaj przypada „Dzień modlitwy za Kościół na Wschodzie”. Modlitwą i ofiarą złożoną do puszki chciejmy wesprzeć odradzające się na wschodzie chrześcijańskie wspólnoty. Ofiary służą pomocą katolikom min. w takich krajach jak: Białoruś, Litwa , Łotwa, Estonia, Ukraina, Mołdawia, Gruzja.

3. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych ( tych, którzy proszą o chrzest w I lub II dzień Świąt) będzie w sobotę 16 grudnia po Mszy św. wieczornej o godz.18,50 w kościele.

4. W III Niedzielę Adwentu po Mszy św. wieczornej rozpocznie się modlitewne Jerycho różańcowe, czyli trwająca przez 24 godziny modlitwa przed Najświętszym Sakramentem w int.: o pokój w Ziemi Świętej, na Ukrainie i w innych zakątkach świata, o powołania kapłańskie i zakonne oraz dobre przygotowanie do świąt Bożego Narodzenia w rodzinach naszej parafii. Zachęcamy Parafian do włączenia się w modlitwę.

5. Od  wtorku po III Niedzieli Adwentu w naszej parafii przeżywać będziemy Adwentowe Dni Skupienia  z okazją do spowiedzi świętej. Szczegółowy plan dni skupienia podamy za tydzień.   

6. Parafialny Zespół Caritas prowadzi sprzedaż świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz  zbiórkę darów żywnościowych dla ubogich. Opłatek na stół wigilijny pobłogosławionyprzez kapłana można nabyć przy stoliku Caritas, a w tygodniu w zakrystii lub na plebanii. Dary dla ubogich można przynieść do zakrystii lub na plebanię.

7. Trwa akcja Fundacji Małych Stópek pt.  "Paczuszka dla Maluszka". Zbierane są pieluchy i środki do pielęgnacji niemowląt. Przy wyjściu z kościoła stoi choinka z bombkami. W zamian za bombkę można przynieść paczkę. Miejscem zbiórki paczek jest sklep papierniczy "Zenit" przy ul. Bolesława Chrobrego 1A"

8. Przy wejściu do kościoła są wyłożone karteczki „Zaproszenie kapłana na kolędę w rodzinie".  Wpisujemy czytelnie imię i nazwisko, dokładny adres i telefon kontaktowy. Zaproszenie przynosimy osobiście do zakrystii lub biura parafialnego. Ostateczny termin złożenia zaproszenia to IV niedziela adwentu. Termin odwiedzin kolędowych będzie podany podczas świąt Bożego Narodzenia.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest wyłożona pod chórem.

10. Serdeczne Bóg zapłać, za ofiary składane na potrzeby parafii oraz za wszelką pomoc i życzliwość.

Gryfino, 10.12. 2023r.             Proboszcz - Ks. kan. Stanisław Helak

Informacje kontaktowe

Telefon: 91 416 23 70

Adres: ul. Kościelna 31;

74-100 Gryfino

E-mail: parafia.nar.gryfino@wp.pl

Nr konta 51 1240 3855 1111 0000 4472 1499

 

Polityka Prywatności

Facebook

Licznik

2014747
Dzisaj
Wczoraj
Tydzień
Miesiąc
Razem
177
182
7444
7919
2014747

Nasza lokalizacja