Co to są pliki Cookie?

Ciasteczka (ang. cookies) to małe pliki, zapisywane i przechowywane na twoim komputerze, tablecie i komurce podczas gdy odwiedzasz różne strony w internecie. Ciasteczko zazwyczaj zawiera nazwę strony internetowej oraz przypadkowo wygenerowany unikalny numer służący do identyfikacji przeglądarki, z jakiej następuje połączenie ze stroną internetową.

 

Jaka jest Polityka plików Cookie?

I. Stosuje się  tzw. cookies, tj. informacje zapisywane przez serwery na urządzeniu końcowym użytkownika, które serwery mogą odczytać przy każdorazowym połączeniu się z tego urządzenia końcowego, może także używać innych technologii o funkcjach podobnych lub tożsamych z cookies. Pliki cookies (tzw. "ciasteczka") stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym użytkownika serwisu internetowego tej że strony internetowej Cookies zazwyczaj zawierają nazwę domeny serwisu internetowego, z którego pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.

 

II. Tak więc Pliki cookies wykorzystywane są w celu:

- dostosowania zawartości stron serwisu internetowego do preferencji użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych;

- w szczególności pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie użytkownika serwisu internetowego i odpowiednio wyświetlić stronę internetową,

- tworzenia statystyk,

- utrzymania sesji użytkownika serwisu internetowego (po zalogowaniu), dzięki której użytkownik nie musi na każdej podstronie serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła,

- umieszczanie użytkownikom treści reklamowych.

 

III. W ramach serwisu internetowego tej że strony internetowej możemy stosować następujące rodzaje plików cookies:

- pliki cookies, umożliwiające korzystanie z usług dostępnych w ramach serwisu internetowego,

- pliki cookies, umożliwiające "zapamiętanie" wybranych przez użytkownika ustawień i personalizację interfejsu użytkownika, np. w zakresie wybranego języka lub regionu, z którego pochodzi użytkownik, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej itp.,

- pliki cookies, umożliwiające dostarczanie użytkownikom treści reklamowych.

 

IV. W większości przypadkach oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym użytkownika. Użytkownicy serwisu mogą dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu w urządzeniu użytkownika serwisu internetowego.

 

V. Wyłączenie stosowania plików cookies może spowodować utrudnienia korzystanie z niektórych usług, w szczególności wymagających logowania. Wyłączenie opcji przyjmowania cookies nie powoduje natomiast braku możliwości czytania lub oglądania treści zamieszczanych w serwisie internetowym na tej że stronie internetowej z zastrzeżeniem tych, do których dostęp wymaga logowania.

 

VI. Tak więc pliki cookies mogą być zamieszczane w urządzeniu końcowym użytkownika serwisu internetowego tej że strony internetowej, a następnie wykorzystywane przez reklamodawców, firmy badawcze oraz dostawców aplikacji.

Informacje kontaktowe

Telefon: 91 416 23 70

Adres: ul. Kościelna 31;

74-100 Gryfino

E-mail: parafia.nar.gryfino@wp.pl

Nr konta 51 1240 3855 1111 0000 4472 1499

 

Polityka Prywatności

Facebook

Licznik

2318434
Dzisaj
Wczoraj
Tydzień
Miesiąc
Razem
274
940
1214
40700
2318434

Nasza lokalizacja